czytanie tekstu

Wizytówka – wszystko o niej

Jeśli macie wolne popołudnie to ten wpis z pewnością jest dla was. Tak się właśnie składa, że wpadłem na pomysł napisania tematu o wizytówkach, a konkretniej o ich przeszłości oraz obecnym zastosowaniu. Porozmawiamy też o tym jak taka współczesne wizytówka powinna wyglądać. Czas więc brać się do roboty!

Historia wizytówek

Pierwsza wizytówka została wynaleziona, albo inaczej wymyślona w Chinach ponad 600 lat temu. Były to czasy w których to wynaleziono papier. Nic dziwnego zatem, że po dzisiejszy dzień używa się wizytówek w celach reklamowych. W XV wieku wizytówka nie była jednak marketingowym zabiegiem. Było to odzwierciedlenie tego z kim na się do czynienia i taką wizytówkę musiał posiadać każdy szanujący się urzędnik na jakimkolwiek stanowisku publicznym. To z pewnością ułatwiło kontakty z prawem. Kolejnym przełomem było tworzenie w Francji kilkadziesiąt lat później wizytówek prywatnych. Początkowo była to moda naukowców oraz innych światłych osób.

Reklama – dobra wizytówka

Rozpowszechnienie się reklamy oraz co najważniejsze udział wizytówek w reklamie możemy zaobserwować dopiero w XIX wieku. To z pewnością dobry trend, który pozwolił utrwalić dobry gust produkowania oraz posiadania swojej własnej wizytówki.

Dziś jednak nasze wizytówki powinny wyglądać przede wszystkim schludnie, muszą być zbudowane z twardego i dobrego jakościowo materiału. Ważne jest, aby były one unikalne i spełniały odpowiednie kryteria. Jedną z nich jest to, że wizytówka służbowa musi posiadać logo firmy, nazwisko jej właściciela oraz stanowisko jakie pełni. Dodatkowo przyda się w tym momencie dane kontaktowe z odniesieniem do strony internetowej oraz inne dodatki takie jak na przykład pełna nazwa firmy, bądź kod Breilla. Wszystko zależne jest od możliwości drukarni w której to zlecacie oraz oczywiście pomysłowości waszej jak i grafika, którego do tego celu zatrudniacie.

5 uwag do wpisu “Wizytówka – wszystko o niej

Dodaj komentarz