witaj

Daj się rozpoznać

W pracy zawodowej niezwykle ważne są różnorodne narzędzia do pracy. Chodzi przede wszystkim o to, żeby kreować wizerunek firmy za pomocą nie tylko swojej działalności i realizowanych zleceń, ale również za pomocą różnych dodatkowych elementów. Jednym z nich są na przykład wizytówki. Wizytówki wręczamy zwykle podczas różnorodnych spotkań biznesowych, po to, żeby nasz rozmówca wiedział, z jednej strony z kim rozmawia, a z drugiej strony, żeby wiedział do kogo należy się zwrócić w przyszłości. Odpowiednia wizytówka jest niezwykle ważna, jeżeli chcemy rzeczywiście dobrze się kojarzyć i odnieść wizerunkowy sukces.

Żeby mieć dobrej jakości wizytówki potrzebna jest na pewno odpowiednia drukarnia, która wykona je w najwyższej jakości, najlepiej jak tylko jest to możliwe. Jakość wykonania będzie bowiem świadczyła o firmie, nie zaś o drukarni. Trzeba więc wybrać odpowiedni papier do druku, tusz i oczywiście wzór, który ma się na wizytówce znaleźć, ponieważ inaczej nie będzie się ona nijak kojarzyła.

Ciekawostką jest na pewno to, że jeżeli chodzi o wizytówki Warszawa wypracowała nawet szkoły ich wręczania, które określają zasady, na jakich to wręczanie powinno się odbywać, co jest ogromną ciekawostką. Jednakże, warto też wiedzieć, że nie zawsze tych reguł trzeba się ściśle trzymać. Czasem warto od nich odejść, warto postąpić przeciwko nim, ale być kreatywnym i reagować na zmieniającą się sytuację, nie zaś sztywno trzymać się ram, które nadają pewnej sztuczności i nienaturalności podczas prowadzonego spotkania.

Oczywiście, najważniejsza jest jakość realizowanych zleceń, ale otoczka, również buduje wizerunek, podnosi wrażenie profesjonalizmu i dodaje poważania. Ważne jednakże, żeby ten wizerunek był otoczką rzeczywiście poprawiany, a nie zniekształcony czy zniszczony, bo nie o taki efekt chodzi.

7 uwag do wpisu “Daj się rozpoznać

  1. Pisząc teraz z Anglii mogę wam powiedzieć, że tutaj traktuje się wizytówki prędzej jako obowiązek, a nie możliwość. lifeistrue – to co mówisz ma odniesienie w rzeczywistości, bo sam to obserwuję.

    Drogi autorze pisz dalej!

Dodaj komentarz